Ałun w sztyfcie – najskuteczniejszy naturalny dezodorant

Czy w 100% naturalny dezodorant istnieje? Jak radzić sobie z nadpotliwością? Czy istnieją bezpieczne antyperspiranty, które nie podrażnią skóry? Naturalny kryształ ałunu to dezodorant, w który warto wyposażyć swoją codzienną kosmetyczkę.

Co to jest ałun?

Ałun (z łac. Alunit/alumen i greckiego alum = cierpki smak) znany ludzkości jest od starożytności. Używany w formie kryształu stosowany jest przede wszystkim jako naturalny antyperspirant. To bryłka minerału, która jest substancją krystaliczną z ałunu potasowego. Naturalny kryształ ałunu pozwala na skuteczną walkę z dyskomfortem związanym z potliwością i nieprzyjemnym zapachem. W celu neutralizacji potu można go aplikować również na inne, problematyczne części ciała np. dłonie i stopy.

Czy stosowanie kryształu ałunu jest bezpieczne?

Ałun to zdrowa alternatywa dla tradycyjnych drogeryjnych antyperspirantów zawierających szkodliwe, często rakotwórcze składniki (m.in. małocząstkowe aluminium przenikające do głębszych warstw skóry i węzłów chłonnych). Rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo użytkowania dezodorantów jest zastosowanie w składzie produktu wielkocząsteczkowej postaci tego pierwiastka, tak by absorbcja do organizmu człowieka była niemożliwa. Takie właśnie rozwiązanie zostało wykorzystane w ałunie.

Ałun jest całkowicie naturalnym produktem, nie zawiera innych substancji, takich jak często stosowane w antyperspirantach: alkohol, substancje zapachowe, barwniki lub biały puder. W rezultacie, stosując naturalny ałun jak dezodorant, nie podrażniamy skóry, niwelujemy nieprzyjemny zapach i namnażanie bakterii, nie niszczymy ubrań i nie mamy na skórze kleistych lub białych plam.

Jak działa naturalny dezodorant z ałunu?

Działanie ałunu jest niezwykle proste i zarazem skuteczne. Dezodorant posiada postać kryształu, który przed użyciem posiada twardą i gładką powierzchnię. W celu użycia ałunu, wystarczy zwilżyć go wodą lub potrzeć mokrą i czystą skórę. Nałożona na powierzchni skóry delikatna i cienka warstwa, pozwala jej oddychać i nie zatyka zupełnie porów.

Powstały z połączenia ałunu z wodą roztwór o odczynie kwasowym wykazuje działanie:

 • antyseptyczne,
 • przeciwbakteryjne,
 • dezynfekujące,
 • ściągające.

Kto może stosować naturalny dezodorant z ałunu?

Tak naprawdę ten naturalny dezodorant może być stosowany przez wszystkich, w tym również alergików i osoby z delikatną i problematyczną skórą. Zupełnie nie podrażnia skóry, nie wywołuje pieczenia i zaczerwienienia, skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i eliminuje nieprzyjemny zapach, a przy tym jest hipoalergiczny. Kryształ z ałunu od Naturelia zawiera 100% naturalnych surowców, dlatego może być bezpiecznie stosowany przez alergików.

Ten niesamowity kosmetyk nie ma ograniczeń płciowych czy wiekowych. Dzięki temu, że jest bezzapachowy, mogą go stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry. Nie pozostawia białego osadu, nie klei się, idealnie wysycha pozostawiając czystą i suchą skórę. Dzięki temu jest tak chętnie stosowany również na stopy i dłonie.

Jakie właściwości posiada kryształ z ałunu?

 • nie blokuje porów – pozwala skórze swobodnie oddychać,
 • nie pozostawia śladów na skórze i plam na odzieży – jest bezbarwny i bezwonny,
 • wykazuje działanie antyseptyczne i antybakteryjne – w połączeniu z wodą tworzy roztwór o kwasowym odczynie i tym samym nie pozwala namnażać się bakteriom przyczyniającym się do powstawania nieprzyjemnej woni tworząc na skórze niewidzialną barierę ochronną,
 • wyjątkowo skuteczny – efekt świeżości utrzymuje się nawet przez 24 godziny,
 • ułatwia gojenie się drobnych skaleczeń,
 • zmniejsza swędzenie po ukąszeniu owadów,
 • jest niezwykle wydajny.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December