Jak zadbać o skórę aby przyniosła satysfakcjonujący efekt?

Pielęgnacja twarzy to nie tylko kosmetyki i ich działanie ale również zdrowe odżywianie oraz nawadnianie organizmu.

Najważniejsza jest regularność oraz sumienność. Wybierając kosmetyki do twarzy skupmy się na jej potrzebach. Dobór do cery oraz analiza składu kosmetyków jest podstawą. 

Pielęgnacja twarzy powinna być oparta na kilku podstawowych etapach, między innymi:

  1. Oczyszczenie
  2. Tonizacja
  3. Nawilżenie

Pragniesz aby Twoja skóra była promienna? Wyglądała młodo i zdrowo?

Poranna i wieczorna pielęgnacja zajmie Ci niewiele czasu a przyniesie wiele korzyści, które zostaną z Tobą na lata!

Warto pamiętać o tym, że na dobrze wypielęgnowanej skórze makijaż wygląda lepiej oraz dłużej się utrzymuje.

Oczyszczenie

Pod tym słowem kryje się wiele produktów kosmetycznych, których powinniśmy używać systematycznie. Oczyszczanie to między innymi demakijaż, mycie twarzy żelem, złuszczenie skóry peelingiem.

To od demakijażu twarzy zaczynamy codzienną przygodę z wieczorną pielęgnacją. Na ten moment jest wiele produktów, dopasowanych do potrzeb każdej kobiety. Mleczka, olejki, płyny micelarne czy masełko to jedynie kilka z tych, które mamy dostępne na naszym rynku kosmetycznym. Warto pamiętać aby produkt do demakijażu nie podrażniał bariery ochronnej skóry. Poświęć 5 minut dłużej na demakijaż i zrób to dokładnie, efekty gwarantowane!

Mycie twarzy żelem, pianką czy mydłem? Najważniejsze aby kosmetyk oczyścił skórę z pozostałości makijażu lub z zanieczyszczeń po przespanej nocy.

Chcesz nadać skórze blasku? Pamiętaj o złuszczaniu starego oraz suchego naskórka. Stosowanie peelingu raz w tygodniu zupełnie wystarcza. Jeżeli posiadasz skórę delikatną i wrażliwą postaw na peeling enzymatyczny, w którym nie musimy pocierać skóry aby ją złuszczyć.

 

Tonizacja

Jest to nic innego jak wyrównanie pH skóry po jej oczyszczeniu i złuszczeniu.  Przynosi ulgę oraz ukojenie. Doskonale przygotowuje skórę do przyjęcia składników aktywnych z kosmetyków takich jak krem, esencja czy serum. Aktualnie można znaleźć na półkach sklepowych toniki w mgiełce. Jest to bardziej ekologiczny oraz delikatniejszy sposób niż pocieranie skóry wacikiem kosmetycznym, który wchłania i tak większą część produktu.

Tonizujemy twarz ZAWSZE po kontakcie skóry z wodą.

Spróbuj aplikować kosmetyki nawilżające na lekko zwilżoną od toniku twarz, aby skóra lepiej przyjęła składniki aktywne.

Nawilżenie

Chcąc nawilżyć skórę twarzy postaw na kosmetyk z krótkim składem, dużą zawartością składników odżywczych oraz naturalnych. Warto pamiętać również o tym aby krem do twarzy na dzień zawierał SPF, czyli ochronę przeciwsłoneczną.

Nie wolno również zapomnieć o nawilżeniu okolic oczu. Najlepiej jest zdecydować się na krem dedykowany do danych potrzeb. Ze względu na to, że skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka jej nawilżenie to podstawa codziennej pielęgnacji porannej oraz wieczornej. Należy pamiętać aby kremy pod oczy stosować jak najwcześniej aby zapobiec utracie jędrności skóry.

Regularność i systematyczność to podstawa w pielęgnacji! Tych kilka etapów pielęgnacji tworzy perfekcyjną całości.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December