Jak zadbać o usta?

Właściwa pielęgnacja ust jest niezwykle ważna zarówno dla zdrowia, jak i zachowania ich pięknego, młodego wyglądu. Zmarszczki wokół ust, przesuszenia, przebarwienia i pozbawienie naturalnego koloru niekorzystnie wpływa na ich wygląd, a co za tym idzie - naszą pewność siebie. Właśnie dlatego warto zainteresować się tematem właściwej pielęgnacji ust, której podstawą wcale nie jest błyszczyk czy szminka.

Właściwa pielęgnacja ust

Pielęgnacja ust jest związana z dostarczaniem składników odżywczych, odpowiednim nawilżaniem oraz natłuszczaniem. Delikatna skóra warg jest bardzo cienka, dlatego trzeba ją chronić przed wysuszaniem związanym z niekorzystnym działaniem takich czynników jak słońce czy wiatr. Bardzo ważne jest stosowanie raz w tygodniu peelingu, który należy wykonywać niezwykle delikatnie. Nawilżanie i natłuszczanie to absolutna konieczność każdego dnia - zarówno rano, jak i wieczorem. Warto także pamiętać o regularnym stosowaniu balsamów do ust, które mają działanie nawilżające i ochronne.

Pomadka ochronna z oliwą z oliwek

Klasykiem, jeśli chodzi o pielęgnację ust, jest oczywiście pomadka ochronna. Jednak ważne jest, aby był to produkt o sprawdzonym składzie, taki jak pomadka do ust SPF 15 Naturelia. To produkt nawilżający, zmiękczający i zapewniający intensywną pielęgnację suchych, spierzchniętych ust. Pomadka wzbogacona o takie składniki jak olej migdałowy, oliwa z oliwek czy aloes chroni przed wiatrem, zimnem oraz upałem, zachwycając szybkim i skutecznym działaniem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December