Jesienna pielęgnacja skóry powinna obejmować przede wszystkim:

Jesienna pielęgnacja skóry powinna obejmować przede wszystkim:

Kosmetyki regenerujące, nawilżające i złuszczające. Właśnie taki zestaw produktów jesienią najlepiej sprawdzi się w przypadku większości cer. Jakie składniki warto włączyć do naszej jesiennej pielęgnacji? Jak przygotować skórę na nadejście zimy? W jaki sposób zregenerować ją po lecie? Sprawdź nasze sposoby na zdrową pielęgnację.

Wpływ słońca na skórę

Jesień to czas, gdy do naszej skóry stopniowo zaczyna docierać coraz mniejsza ilość promieni słonecznych. Słońce w kontekście zdrowia skóry pełni ważną rolę. Nadmierna ekspozycja na słońce skutkuje uszkodzeniem komórek skóry.

Ile czasu możemy bezpiecznie przebywać w pełnym słońcu?

Odpowiedź może Cię zdziwić – jest to zaledwie około 20 minut.

Podany czas to czas ekspozycji skóry niezabezpieczonej filtrami UV. Dlatego jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się zdrową, gładką skórą bez podrażnień i przebarwień, codziennie stosuj filtry ochronne.

Redukcja przebarwień posłonecznych

Powstałych latem przebarwień skutecznie możesz pozbyć się, odpowiednio dostosowując swoją jesienną pielęgnację. Dobrym wyborem będą naturalne, certyfikowane kosmetyki. Z pomocą przyjdą Ci składniki o działaniu złuszczającym. Należą do nich m.in.:

  • retinol
  • kwasy AHA i BHA
  • enzymy
  • ekstrakty roślinne, np. z pomarańczy
  • witamina C

Dlaczego warto stosować je dopiero podczas jesieni?

Zastosowane latem, gdy do Ziemi dociera więcej promieni słonecznych, przyniosą odwrotny skutek. Składniki te przenikają w głąb skóry, skutecznie zmniejszając odbarwienia. Równocześnie jednak zwiększają wrażliwość skóry na promieniowanie, mogąc przyczynić się do powstania kolejnych przebarwień. Dlatego tak ważne jest stosowanie ich w odpowiednich okolicznościach. Bezpiecznym rozwiązaniem jest korzystanie z nich jesienią i zimą. Jeśli chcesz w jak najlepszy sposób zadbać o bezpieczeństwo swojej skóry, również wtedy stosuj ochronę przeciwsłoneczną. Regularne, codzienne aplikowanie filtrów UV ochroni cerę przed uszkodzeniami i przebarwieniami.

Jesienne nawilżanie skóry

Oprócz działania mającego na celu ujednolicenie kolorytu cery, nie możemy zapominać o jej intensywnym nawilżaniu. Letnie promienie słońca w krótkim czasie mogą wysuszyć skórę, czego skutki widoczne będą wraz z pierwszymi dniami jesieni. Odwodniona cera staje się sucha i szorstka w dotyku, traci swój zdrowy blask i staje się skłonna do podrażnień. Takie szkody na szczęście mogą być naprawione w naprawdę krótkim czasie. Z pomocą przyjdą Ci składniki o działaniu nawadniającym.:

  • kwas hialuronowy
  • cukry, w tym trehaloza

Oraz te o właściwościach okluzyjnych, czyli zabezpieczających skórę przed nadmiernym parowaniem wody.:

  • oliwa z oliwek
  • masło shea
  • olej arganowy

Elementy takie, jak oliwa z oliwek to również świetne źródło składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek skóry. Połączenie wymienionych elementów w codziennej pielęgnacji to gwarancja odnowy i rewitalizacji cery.

Naturalne kosmetyki do jesiennej pielęgnacji

Jeśli szukasz mocno odżywczych, naprawczych kremów, sprawdź naszych ulubieńców. Są nimi.:

Oba produkty zawierają moc składników o właściwościach nawadniających i pielęgnujących każdy rodzaj cery. Z powodzeniem pomogą zregenerować skórę twarzy i przywrócić nawilżenie oraz jędrność. Mogą być stosowane codziennie, rano i wieczorem.

Do pielęgnacji całego ciała polecamy zestawy kosmetyków, skomponowane w taki sposób, aby zadbać o Twoją skórę wieloaspektowo. Wybierając ulubiony zapach możesz otulić się jego aromatem oraz skutecznie zatroszczyć o całe ciało. Jesienią najlepiej sprawdzą się zestawy zawierające kosmetyki z dodatkiem:

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December