Zbawienne działanie oliwy z oliwek w kosmetykach

Oliwa z oliwek to od wielu lat bardzo ceniony składnik, nie tylko w kuchni, ale również w kosmetykach.

Producenci kosmetyczni coraz częściej stawiają na naturalne oraz bezpieczne składniki, ponieważ bardziej świadomie i chętnie dbamy, nie tylko o środowisko, ale także o własne ciało.

Warto pamiętać jednak, że ze względu na ciężką konsystencję oliwy z oliwek, samodzielne jej stosowanie nie zawsze przynosi pożądane efekty. Najlepszym rozwiązaniem dla naszej skóry są produkty z jej dużą zawartością. 

Zbawienne działanie oliwy można zauważyć przy cerze trądzikowej. Oliwa z oliwek szybciej zregeneruje skórę, posiada działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Dodatkowo jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce z ranami po trądziku i zmniejsza widoczność blizn.

Oliwa z oliwek jest również doskonałym, naturalnym emolientem, wspomagającym długotrwałe utrzymanie nawilżenia skóry i włosów. Dzięki działaniu okluzyjnemu, tworzy na ich powierzchni ochronny film, na dłużej zatrzymując dobroczynne elementy kosmetyków wewnątrz naskórka lub łuski włosa - tym samym zapobiega nadmiernemu parowaniu wody, prowadzącemu do przesuszenia skóry lub włosa.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że oliwa z oliwek jest naturalnym filtrem UV, tym samym zabezpiecza skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Oliwa z oliwek posiada w swoim składzie:

·         nienasycone kwasy tłuszczowe,

·         witaminę D i K,

·         retinol,

·         witaminę E (witamina młodości).

Właściwości oliwy z oliwek: 

·         Regeneruje,

·         Stymuluje skórę do odnowy,

·         Ujędrnia,

·         Hamuje utratę wody,

·         Działa przeciwstarzeniowo,

·         Nawilża,

·         Koi,

·         Przeciwdziała fotostarzeniu się skóry,

·         Działa antyoksydacyjnie.

Na bazie oliwy z oliwek powstaje wiele kosmetyków, które z łatwością można znaleźć na półkach sklepowych lub w Internecie. Jeżeli zależy Ci na wysokogatunkowych kosmetykach z dużą zawartością oliwy z oliwek zapraszamy na stronę internetową www.naturelia.pl. Wszystkie produkty na tej stronie posiadają w składzie certyfikowaną oliwę z oliwek oraz są w pełni bezpieczne.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December