"Naturelia" to nazwa składająca się z dwóch słów: „Nature” – natura oraz „Elia”, co w języku greckim oznacza „oliwka”. Połączenie to odzwierciedla esencję celu marki, jakim jest produkcja naturalnych, bezpiecznych dla człowieka i środowiska kosmetyków z wykorzystaniem dobroczynnej, kosmetycznej mocy bogatej w odżywcze składniki oliwy z oliwek. Firma Naturelia została założona na Krecie w Grecji i używa lokalnej, organicznej oliwy z oliwek do produkcji swoich kosmetyków. Oliwa zawarta w produktach marki Naturelia posiada certyfikat OXYGONO potwierdzający jej organiczność.

Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań Naturelia zdecydowała się zastosować emulgatory i emolienty na bazie 100% organicznej, certyfikowanej oliwy z oliwek, zamiast prostych, tanich emulgatorów chemicznych, które nie przynoszą korzyści w pielęgnacji skóry oraz zaburzają jej naturalny rytm pracy. Struktura naszej oliwy z oliwek jest podobna do składu lipidów naturalnie występujących na powierzchni skóry, dzięki czemu chroni ją przed utratą wilgoci, wpływa kojąco na skórę podrażnioną, a także likwiduje szorstkość skóry pozostawiając jej powierzchnię miękką i elastyczną w sposób wyjątkowo delikatny i nieinwazyjny.

Zawarte w tej najlepszej oliwie z oliwek substancje przeciwutleniające oraz chlorofil sprawiają, że jest to jeden z najbardziej aktywnych olejów stosowanych już od starożytności do pielęgnacji twarzy, paznokci i włosów, jak również całego ciała. Badania naukowe wykazały, że oliwa z oliwek posiada poniższe, cenne właściwości:

  • Zawiera składniki antyoksydacyjne, takie jak: polifenole, witamina E, witaminy A, D3 i K, które skutecznie chronią elementy komórek skóry przed uszkodzeniami oksydacyjnymi.
  • Zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe, takie jak witamina F - kluczowe składniki budulcowe skóry dzięki czemu intensywnie ją odżywia.
  • Zapewnia dobrą ochronę przed wolnymi rodnikami i pomaga zapobiegać przedwczesnym procesom starzenia się komórek oraz powstawaniu zmarszczek.

Kosmetyki Naturelia powstają z selektywnych składników pochodzenia naturalnego, z wysokim udziałem surowców pierwotnych kultury organicznej, a zawartość składników pochodzenia naturalnego w danych produktach sięga aż 100%. Oleje i ekstrakty używane w kosmetykach Naturelia często mają wielorakie działanie, w tym: nawilżające, rewitalizujące, oczyszczające, pielęgnujące, wygładzające, zmiękczające, przeciwutleniające, łagodzące, przeciwstarzeniowe, redukujące zmarszczki, głęboko odżywiające i odnawiające komórki oraz harmonizujące naturalny rytm regeneracji skóry. Dzięki temu skutecznie i kompleksowo pielęgnują całą twarz, włosy, paznokcie i ciało.

Dzięki naszym naturalnym składnikom i organicznej oliwie z oliwek produkty do pielęgnacji Natrurelia:

  • Przywracają przyjemną, jedwabistą strukturę skórze w naturalny sposób dbając o jej ochronną warstwę lipidową jednocześnie redukując drobne zmarszczki poprzez uelastycznienie cery.
  • Chronią skórę przed czynnikami drażniącymi i zanieczyszczeniami oraz pomagają niwelować podrażnienia, koją skórę oraz przywracają jej naturalny rytm i harmonię.
  • Pomagają innym aktywnym składnikom wnikać w głębsze warstwy skóry wpływając na ich skuteczność oraz intensywność działania.
  • Poprawiają koloryt i elastyczność skóry a przy regularnym stosowaniu trwale poprawiają kondycję skóry suchej i podrażnionej.
  • Nadają skórze zdrowy blask, odżywiają komórki oraz poprawiają koloryt.

Wszystkie produkty Naturelii są całkowicie bezpieczne, naturalne i nie zawierają: oleju mineralnego, wazeliny, glikolu propylenowego, ftalanów, etanolaminy!