Jak pozbyć się żółtego odcienia po rozjaśnianiu włosów?

Jak pozbyć się żółtego odcienia po rozjaśnianiu włosów?

Żółte lub pomarańczowe włosy po rozjaśniaczu to zdecydowanie nie jest efekt, którego oczekujemy po ich koloryzacji. Zapoznaj się z naszymi sposobami na to, jak stonować żółte włosy po rozjaśniaczu oraz dowiedz się, jak może ci w tym pomóc naturalna odżywka do farbowanych włosów.

Dlaczego włosy stają się żółte?

Odpowiedzialny za to jest sam proces i mechanizm rozjaśniania. Aby uzyskać włosy w kolorze blond, musimy wywabić ich naturalny pigment. Każdy, kto choć raz farbował włosy wie, że bez problemu można na nich uzyskać kolor ciemniejszy. Jeśli jednak mamy zamiar zmienić kolor naszych włosów nawet na tylko trochę jaśniejszy, niezbędnym krokiem jest wywabienie ich obecnej barwy.

  1. Podczas rozjaśniania, w pierwszej kolejności odbarwiany jest pigment niebieski. Jest on najłatwiejszy do usunięcia i najszybciej znika z włosów.
  2. Drugi w kolejności, nieco bardziej oporny jest kolor czerwony.
  3. Na samym końcu z włosów wywabia się pigment żółty.

Po odbarwieniu wszystkich trzech kolorów, włosy stają się białe. Jeśli nie zależy nam na tak mocnym efekcie, rozjaśniacz spłukujemy z włosów nieco wcześniej – przed całkowitym wyblaknięciem pigmentu.

Jak widać, podczas tego procesu nieuniknionym jest otrzymanie żółtych lub pomarańczowych włosów po rozjaśniaczu. Jest to punkt wyjścia do nadania im pożądanej barwy blondu.

Żółte włosy po rozjaśnianiu - naturalne sposoby na stonowanie koloru

Aby na naszych włosach zawitał chłodny odcień blondu, musimy dostarczyć im wypłukanego wcześniej, niebieskiego pigmentu. Sprawdź poniższe sposoby i dowiedz się, jak stonować żółte włosy po rozjaśnianiu w domowych warunkach.

  1. Zastosuj fioletową płukankę do włosów. Stosuj ją kilka razy w tygodniu, w zależności od pożądanego efektu. Możesz również sięgnąć po specjalistyczne, fioletowe szampony lub maski.
  2. Wykonaj samodzielnie maseczkę z dodatkiem fioletu gencjanowego. Jest to organiczny związek posiadający intensywnie barwiące właściwości. 1-2 krople roztworu gencjany możesz dodać do porcji swojej ulubionej maseczki do włosów. Stosuj go tak często, jak potrzebujesz.
  3. Jeśli szukasz taniego, domowego sposobu na ochłodzenie odcienia swoich blond włosów, wykorzystaj sok z cytryny. Wyciśnij cały sok z 1 dużej cytryny i połącz go z porcją odżywczej maski do włosów. Po nałożeniu mieszanki na włosy pozostaw je do całkowitego wyschnięcia. Następnie umyj włosy szamponem.

Jak utrzymać chłodny odcień blondu?

Zimny blond oraz odcienie szarości to najbardziej wymagające pod względem pielęgnacji kolory włosów. Oprócz regularnego dbania o utrzymanie ich chłodnych tonów, powinnyśmy pamiętać o podstawowej pielęgnacji. Nieodpowiednio dobrany szampon lub odżywka może przyczynić się do szybszego wypłukiwania niebieskiego pigmentu. W efekcie nasze włosy szybciej powrócą do ciepłych, żółtych odcieni.

Wybierając produkty do codziennej pielęgnacji włosów szukajmy kosmetyków zawierających w składzie naturalne, organiczne i korzystnie wpływające na ich kondycję składniki. Dobrym wyborem będą preparaty zawierające w składzie:

  • oliwę z oliwek – zapobiega wysuszeniu włosów
  • aloes – wzmacnia i wygładza łuski
  • olej migdałowy – nadaje blasku i ochrania
  • pantenol – działa kojąco na skórę głowy i zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami
  • nagietek – łagodzi podrażnioną po rozjaśnianiu skórę głowy i wspomaga wzrost włosów
  • olej z awokado – działa mocno odżywczo i rewitalizująco

Naszym ulubionym kosmetykiem, który sprawdzi się do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, zwłaszcza rozjaśnianych, jest:

W jej składzie znajdują się: oliwka, aloes i pantenol. Oprócz pielęgnacji włosów, odżywka działa regenerująco na skórę głowy.

Podczas pielęgnacji równie ważnym wyborem jest odpowiedni szampon. Jeśli rozjaśniałaś włosy, sięgnij po:

Zawiera oliwkę i olejek z awokado. Ich połączenie zapewnia mycie bez wysuszania włosów. Szampon delikatnie się pieni, nawilża i skutecznie oczyszcza. Dodatkowo nie obciąży skrętu włosów falowanych i loków.

Żółte włosy - jak je rozjaśnić bez użycia agresywnej chemii?

Jeśli chcesz rozjaśnić swoje włosy ale obawiasz się niszczącego działania drogeryjnych rozjaśniaczy, wybierz jeden z domowych sposobów.

  1. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest użycie wody utlenionej. Wymieszaj ją ze zwykłą wodą w proporcjach 1:1. Taką miksturę rozpyl na włosy z użyciem spryskiwacza. Po 20 minutach umyj włosy. Taki proces możesz powtórzyć kilka razy, do uzyskania widocznych efektów. Nie jest on jednak zalecany osobom posiadającym włosy suche i zniszczone. Zbyt częste rozjaśnianie włosów wodą utlenioną osłabia ich kondycję i wzmaga łamliwość.
  2. Kolejnym rozwiązaniem jest połączenie soku z cytryny z wodą w proporcjach 1:3. Do mieszanki dodaj miód, olejek arganowy bądź oliwkę. Tak przygotowany rozjaśniacz równomiernie nałóż na włosy i pozostaw na 30-60 minut. Następnie umyj włosy i użyj ulubionej odżywki.
  3. Nieco mniej efektywna, lecz wciąż skuteczna jest płukanka z rumianku. Z jej pomocą możesz delikatnie rozświetlić swoje włosy. Płukankę trzymaj na włosach około 20 minut. Następnie spłucz z użyciem letniej wody.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December