Jaki naturalny peeling do twarzy wybrać?
Jaki naturalny peeling do twarzy wybrać?
Peeling to nic innego, jak złuszczanie martwego naskórka. Wszyscy dermatolodzy i kosmetolodzy zgodzą się, że pozbywanie się martwego naskórka to jeden z najważniejszych kroków w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jego nadmiar może prowadzić do zapchania porów, co często skutkuje powstawaniem niedoskonałości i innymi negatywnymi konsekwencjami. Dlatego też nie można zapominać o tym etapie pielęgnacji. Dowiedz się więcej o tym zabiegu. Sprawdź, dlaczego warto postawić na naturalny peeling do twarzy.
Jakie są zalety złuszczania naskórka?
Poprawnie użyty peeling przynosi naszej skórze same korzyści.:
- Stosowanie peelingu pomaga głęboko oczyścić skórę.
- Poprawia jej mikrokrążenie, pobudzając procesy regeneracyjne.
- Dzięki złuszczaniu skóra nabiera też ładniejszego kolorytu, jest bardziej promienna.
- Pozytywnie wpływa na absorpcję składników aktywnych.
Dodatkowo dzięki wykonywanemu w tym czasie masażowi, w skórze powstaje większa ilość włókien kolagenowych i elastynowych. Pozwala to na dłuższe zachowanie młodego wyglądu. Oczyszczona i pozbawiona martwego naskórka skóra ma większą możliwość przyswajania składników aktywnych z kosmetyków takich jak serum czy krem, jest też świetnie przygotowana do wykonania następnych zabiegów pielęgnacyjnych.
Dlaczego warto wybrać peeling naturalny?
Kosmetyki naturalne zyskują coraz więcej fanów, i nie jest to chwilowy trend. Oznacza to, że grono świadomych konsumentów stale się powiększa. Jednym z najważniejszych założeń kosmetyki naturalnej jest używanie składników, które nie są szkodliwe dla ludzkiej skóry i organizmu. Jest to istotna kwestia, ponieważ w kosmetykach konwencjonalnych powszechnie stosowane się składniki, które:
- mogą zatykać pory,
- naruszać barierę lipidową,
- wysuszać,
- powodować wysypki czy zaczerwienienia.
Wiele z nich może też mieć wpływ na zaburzenie prawidłowych funkcji skóry i naszą gospodarkę hormonalną a nawet wykazywać działanie rakotwórcze. Naturalne kosmetyki nie zawsze są kosmetykami hypoalergicznymi, ale stosowanie ich niesie mniejsze ryzyko powstawania alergii i podrażnień, niż używanie kosmetyków konwencjonalnych.
Jak dobrać peeling do typu skóry?
Przy wyborze odpowiedniego peelingu największe znaczenie ma rodzaj skóry. Wyróżnia się trzy główne rodzaje peelingów. Są nimi:
- peelingi enzymatyczne
- peelingi mechaniczne
- peelingi chemiczne
Peeling enzymatyczny złuszcza martwy naskórek dzięki zawartym w nim enzymom, na przykład papainie. Ten rodzaj peelingu jest delikatniejszy, nie podrażnia skóry. Nie występują w nim ścierające drobinki. Jest więc polecany szczególnie posiadaczom skóry wrażliwej, delikatnej czy naczyniowej. Świetnie sprawdzi się też przy aktywnym trądziku, ponieważ pozwala uniknąć naruszenia zmian.
Peeling mechaniczny to nic innego jak klasyczny peeling ścierający martwy naskórek. Może być on silniejszy lub delikatniejszy, w zależności czy wybierzemy rodzaj grubo, średnio lub drobnoziarnisty. Peelingi mechaniczne sprawdzą się świetnie przy skórze tłustej lub mieszanej, grubej.
Peeling chemiczny natomiast działa dzięki zawartości kwasów AHA lub BHA. Wpływają one na chemiczne złuszczanie naskórka. Nieodpowiednio użyte mogą jednak powodować podrażnienia a nawet poparzenia. Zdecydowanie odradzamy stosowanie ich latem. Kwasy uwrażliwiają skórę na działanie promieni słonecznych, ułatwiając powstanie przebarwień.