Pozbądź się przebarwień na skórze

Pozbądź się przebarwień na skórze

Przebarwienia na skórze pojawiają się z różnych przyczyn. Niekiedy wynikają z błędów pielęgnacji, innym razem ich wystąpienie nie ma związku z naszymi działaniami. Sprawdź, jak skutecznie usunąć je ze swojej cery. Poznaj naturalne składniki wyrównujące koloryt skóry.

Jak powstają plamy na twarzy?

Nieestetyczne przebarwienia powstają na skutek punktowego nagromadzenia się melaniny. Jest ona głównym czynnikiem odpowiedzialnym za kolor naszej cery. Jest to również element budulcowy pieprzyków czy piegów. Przebarwienia to plamy występujące najczęściej w efekcie działania promieni słonecznych o dużym natężeniu. Mogą także tworzyć się przy leczeniu zmian trądzikowych. Te jednak najczęściej samoistnie bledną z czasem.

Na występowanie przebarwień spowodowanych słońcem wpływ ma również kilka innych czynników. Są nimi.:

  • Brak stosowania filtrów UV.
  • Aplikowanie na skórę składników uwrażliwiających ją na słońce.
  • Stosowanie niektórych ziół lub leków.

Wszystkie z wyżej wymienionych elementów to działania, które możemy kontrolować. Zacznijmy więc od początku.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Podstawowym działaniem w tym celu jest codzienna aplikacja kremów z ochronnym filtrem. Filtry UV skutecznie blokują docieranie do skóry szkodliwego promieniowania. To właśnie ono odpowiedzialne jest na powstawanie niechcianych przebarwień. Dodatkowo nadmierna ekspozycja na słońce przyczynia się do:

  • szybszego starzenia się skóry,
  • zmniejszania jej elastyczności
  • i występowania zmarszczek.

Zwiększa również ryzyko wystąpienia nowotworów skórnych. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i dobry wygląd cery, krem z filtrem UV 50 zawsze powinien być jednym ze stałych elementów Twojej codziennej pielęgnacji.

Dodatkowo w czasie zwiększonej ekspozycji na słońce, np. latem, zrezygnuj ze stosowania składników uwrażliwiających skórę na słońce. W tym czasie odstaw preparaty zawierające:

  • retinol
  • kwasy AHA i BHA

Choć ich działanie na skórę przynosi wiele korzyści, najlepszym momentem na wprowadzenie ich do swojej pielęgnacji jest jesień oraz zima.

Jak rozwiązać problem przebarwień na skórze?

Gdy wiesz już, jak w podstawowy sposób uchronić się przed występowaniem plam na twarzy i całym ciele, możemy przejść do sposobów na to, jak skutecznie rozjaśnić przebarwienia znajdujące się na twojej cerze. Rozjaśnianie przebarwień to długi proces, wymagający cierpliwości i systematyczności. Aby móc w pełni cieszyć się z jego efektów, należy przeprowadzać go w odpowiednich warunkach. Mowa tutaj o porze roku oraz nasileniu wspomnianych wcześniej promieni słonecznych.

Może zaskoczy Cię fakt, że najskuteczniejszymi pogromcami przebarwień są składniki, które jednocześnie sprzyjają ich powstawaniu. Jak to możliwe? Retinol i kwasy działają na zasadzie penetracji i złuszczania naskórka. Dzięki temu skutecznie pozbywają się komórek skóry znajdujących się w centrum danej plamy. Tym samym sprawiają, że skóra staje się bardziej podatna na podrażnienia i występowanie kolejnych przebarwień. Dlatego tak istotne jest jej zabezpieczanie wysokimi filtrami UV.

Naturalne kosmetyki na przebarwienia

Jeśli nie chcesz tak mocno ingerować w zdrowie i strukturę swojej skóry, przygotowaliśmy dla Ciebie bezpieczne i mniej inwazyjne rozwiązanie. Skuteczne rozjaśnianie przebarwień to także domena niektórych, naturalnych ekstraktów roślinnych. Naszym ulubieńcem w tej kategorii jest ekstrakt z pomarańczy. Regularnie stosowany przyniesie spektakularne efekty i wyrówna koloryt Twojej cery. W jakich kosmetykach występuje? Znajdziesz go w naszym zestawie:

Dzięki stosowaniu wieloetapowej pielęgnacji ciała wzbogaconej o ekstrakt z pomarańczy, skutecznie pozbędziesz się przebarwień. Dodatkowo zapewnisz skórze odżywienie, nawilżenie i rewitalizację. Zadbasz o prawidłowy poziom nawodnienia oraz elastyczność naskórka. Wybierz naturalną pielęgnację i ciesz się zdrową, promienną i gładką skórą przez cały rok.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December